\

Najmodniejsze fryzury męskie

Męskie fryzury to najczęściej fryzury krótkie lub półkrótkie, jednym słowem wygodne. Panowie oczywiście przywiązują wagę do wyglądu, jednak ponad wszystko cenią sobie praktycyzm, pozwalający na szybką toaletę poranną przed wyjściem do pracy, co krótkie włosy znacznie ułatwiają. Nie wymagają długotrwałego suszenia suszarką ani specjalnych zabiegów jeśli chodzi o ich układanie, szybka akcja z pianką lub żelem wystarcza, aby je z łatwością doprowadzić do porządku.

Podobnie jak w kwestii fryzjerstwa damskiego tak i męskie fryzjerstwo podlega zmianom i wpływom najnowszych trendów. Krótka męska fryzura zawsze pozostanie tą samą fryzurą z nazwy, ale nigdy z wyglądu. Inaczej czesali się panowie w latach 20 i 30 jeszcze inaczej w 60 czy 70, moda lat 90 była zróżnicowana a teraz stawia się na kontrolowany luz dozwolony w pewnych granicach także w pracy.

Poza krótko przystrzyżonym jeżem i fryzurą klasyczną mamy jeszcze wiele możliwości i sposobów stworzenia nowoczesnego i wygodnego uczesania męskiego. Okazuje się, że mężczyźni także mogą mieć na głowie pazurki, pokazać się na ulicy z długa grzywką i modnie pocieniowanymi włosami na czubku głowy. Męska cześć populacji wyraźnie w tym względzie odżywa, pozwalając sobie w pewnym sensie na konformizm modowy.

To co dzisiaj da się zauważyć na okładkach gazet, w telewizji oraz na zdjęciach zamieszczanych w Internecie to fryzury z włosów o średniej długości, z mocno pocieniowanymi bokami oraz wypazurkowaną górą. Forma idealna jeśli chcemy nadać twarzy bardziej owalny kształt i niezwykle młodzieżowa. Dzięki niej każdy mężczyzna będzie się wyróżniał z tłumu i zwracał na siebie uwagę kobiet.

Innym sposobem na stworzenie pociągającego wyglądu u mężczyzny jest na pozór grzeczna i idealnie ułożona fryzura z włosów średnio- krótkich na bokach i ciut dłuższych u góry. Daje ona duże pole do popisu, ponieważ można ją różnorodnie stylizować, zaczesując na bok lub stawiając grzywkę na żelu. Odpowiednia dla młodszego pokolenia jak i dojrzałego mężczyzny.

Generalnie większość obecnie modnych męskich fryzur, poza tymi z włosów długich opiera się na schemacie klasyka: boki krótsze, góra dłuższa. Dzięki temu panowie mają wiele możliwości uczesania także nieco poczochranych i niegrzecznych fryzur, które dodatkowo spryskane lakierem wytrzymują wiele godzin w nienaruszonym stanie.