\

Fryzury na ślub i wesele

Własny ślub i wesele to jedne z najważniejszych okazji w życiu, kiedy chcemy wyglądać nienagannie i elegancko. Panna młoda musi mieć wymarzoną i olśniewającą kreację na sobie a ponadto urzekać pięknym makijażem i misternie ułożoną fryzurą. Podobnie pan młody, poza zakupem idealnie skrojonego garnituru powinien udać się do fryzjera w celu przystrzyżenia włosów specjalnie na tę chwilę.

Dlatego też wizytę w dobrym salonie zamawiamy nawet pół roku wcześniej aby mieć pewność, że będzie wolny termin. Moment pierwszej wizyty u fryzjera to także dobra chwila na wstępne ustalenia co do tego jakie mniej więcej są oczekiwania przyszłej panny młodej. Jeśli będzie taka możliwość to nawet trzeba się umówić na próbne uczesanie, dzięki któremu będzie można ocenić pracę fryzjera i ustalić ostateczną wersję fryzury.

Zawsze modne były, są i z pewnością pozostaną koki wszelkiej maści. Kiedyś na topie były gładkie i wysoko upinane formy, stawiające na objętość na czubku głowy. Obecnie fryzury te mają nieco inno postać; mogą być luźno upinane, jako skręcone lub proste kosmyki swobodnie opadające na kark i ramiona lub też mocno wykręcone i fantazyjnie splecione w mniejsze lub większe wzory.

Nieco większe pole dla fryzjerskiego kunsztu dają włosy długie, ale i z krótkich można ułożyć i wymodelować ciekawą i jeśli panna młoda tak sobie zażyczy, nowoczesną fryzurę. Nie jest dzisiaj wymagane aby uczesanie na ślub i wesele było klasyczne, przykładne i grzeczne, ma być po pierwsze dopasowane do urody, kształtu twarzy i głowy kobiety a po drugie eleganckie.

Wiele dziewczyn marzy o czymś wyjątkowym czego jeszcze nie miały na swych głowach aby zachwycać zgromadzonych gości. Całość zawsze jest podkreślona dodatkami w postaci wsuwek z dużymi kwiatami, efektownych spinek, koronek a nawet w nowoczesnych wersjach opasek. Warto także stawiać na naturalność i pozwolić sobie wpiąć we włosy żywy kwiat taki jak ten w bukiecie.

Z kolei pan młody ma nieco łatwiejsze zadanie w kwestii wyboru męskiej fryzury. Powinna być schludna i niezależnie od tego czy będą to włosy długie, krótkie czy średnio długie idealnie ułożona. Nie można sobie pozwolić na odstawianie pojedynczych kosmyków a nowoczesny nieład raczej nie będzie dobrze komponował się z eleganckim strojem. Zanim cokolwiek postanowimy zawsze dobrze jest przyjrzeć się przykładowym fryzurom jakich nie brak w sieci.