\

Najmodniejsze kolory włosów

Kolor włosów dla kobiety to sprawa bardzo ważna. Podobno najlepiej nam w takich włosach, jakimi obdarzyła nas natura, ale mały eksperyment od czasu do czasu nie zaszkodzi, a może się okazać, że wybrany kolor jest niezwykle twarzowy. Częste farbowanie nie jest zalecane ze względu na szkodliwy wpływ na włosy, dlatego też decydując się na nie warto zaopatrzyć się także w dobrą odżywkę.

Obecnie mamy jesień za oknem, co skutkuje, także pewnymi trendami we fryzjerstwie. Popularnymi kolorami włosów o tej porze jak co roku stają się odcienie rudego, żółtego i brązu czyli mahoń, blondy, kasztan, miedź itp. W sklepach kosmetycznych na półkach pojawiają się farby o coraz to kuszących nazwach i barwach jakich dotąd nie było, jeszcze bardziej wyrazistych, soczystych i modnych. Prezentują się one przepięknie na włosach dziewcząt i dojrzałych kobiet przemykających po ulicach naszych miast. Wpisują się świetnie w jesienny krajobraz.

Ale to nie wszystko zima tuż tuż a wraz z nią koniec roku, czyli Sylwester i karnawał w nowym roku. Na ten okres styliści fryzur również przygotowują pewne podpowiedzi i nowinki, z których warto skorzystać. Z pewnością fryzjerzy w dobrych salonach fryzjerskich doradzą, jakie uczesania, kolory i nowoczesne fryzury będą na topie na przełomie roku oraz w karnawale.

Wiele osób chcąc zmienić swój wygląd, w pierwszej kolejności udają się do fryzjera. Celem jest zmiana długości włosów ich koloru na bardziej nowoczesny, modny i sprawiający, że wyglądamy młodziej. Na pewno zbyt ciemne barwy wielu osobom dodają dodatkowych lat. W takiej sytuacji na pewno warto zdecydować się na ich rozjaśnienie, choćby przy pomocy balejażu lub pojedynczych pasemek w kolorach blondu lub jasnego brązu z całą pewnością powinny to być odcienie naturalne.

Obecnie nie będą modne krzykliwe czerwienie, odcienie różu i fiolety, stawiamy na łagodne połączenia kolorystyczne- niegryzące się. Zawsze na topie blond, tym razem powinien być dobierany w ciepłych tonacjach.

Jednak nie podążajmy ślepo za modą, kolor włosów musi być dobrany do karnacji i ich naturalnej barwy, toteż tlenienie czarnych włosów w całości na blond nie jest dobrym pomysłem. Do cery o barwie oliwkowej najlepiej będą pasować brązy. Z kolei dziewczęta o jasnej karnacji z niebieskimi bądź zielonymi oczami powinny wybierać odcienie koloru rudego, który juz od jakiegoś czasu robi ogromną furorę.