\

Krótkie fryzury

Krótka fryzura jest wygodna i łatwa do ułożenia. Pielęgnacja krótko przystrzyżonych włosów także nie nastręcza większych trudności w kwestii mycia i nakładania preparatów odżywczych. Ponadto włosy często przycinane zachowują zdrowy wygląd i tym samym zabieg ten zapobiega ich rozdwajaniu się.

Możliwości na modne krótkie włosy dzisiaj nie brak. Można z nimi zrobić praktycznie wszystko w zależności od tego co preferujemy i w jakich długościach najlepiej się czujemy. Obecnie na topie są grzywki, polecane głównie osobom z wysokim czołem. Optycznie je obniżają i sprawiają, że twarz staje się bardziej kształtna.

Mimo iż zbliża się zimna pora roku, warto pomyśleć o skróceniu włosów, to na pewno doda im lekkości, sprawi, że odżyją a właścicielka nowej fryzury poczuje się nowocześnie. Dziewczętom jak i dojrzałym kobietom w każdym wieku polecana jest taka przemiana, choćby ze względu na chęć poprawy samopoczucia i ogólnego wyglądu. Jeśli nie wiecie co można by zafundować sobie na głowie w sezonie jesienno- zimowym  oto kilka przykładów.

Paniom o twarzach pociągłych zdecydowanie odradza się ścinanie włosów bardzo krótko. Powinny one wybierać fryzury zaokrąglające twarz w okolicach kości żuchwy, dlatego dobry wyborem będą włosy okalające te partie. Świetnym dodatkiem, może się okazać asymetryczna i postrzępiona grzywka.

Asymetria ogólnie jest zalecana w tym sezonie, jako sposób nie tylko na wyróżnienie się nietypową fryzurą, ale przede wszystkim, dla zniwelowania pewnych mankamentów. Jest polecana osobom posiadającym zbyt szeroko lub zbyt wąsko osadzone oczy, masywny podbródek czy też rozbudowane czoło. Dzięki niej wszystkie te bolączki, spędzające nam sen z powiek znikają, za sprawą wprawnej reki fryzjera.

Z kolei osobom o twarzy okrągłej i szerokiej zaleca się fryzury zdecydowanie rozbudowane u góry. To wydłuża twarz, nadaje jej owalny kształt i powoduje wrażenie idealnych proporcji. W tym względzie bardzo dobrym pomysłem będą krótkie włosy, postrzępione, wydegażowane, także z dłuższymi włosami u góry, które można modelować na grubej szczotce dodając im objętości. W takim zestawieniu powinna znaleźć się także grzywka zaczesana od czubka głowy na bok. Hitem ostatnich miesięcy jest grzywka długa, dłuższa od reszty włosów, taki zabieg powoduje, że dopasowujemy długość włosów do rysów twarzy jak też do ogólnego kształtu głowy, osiągając zamierzony efekt poprzez kontrastowe połączenie.