\

Modne grzywki

W trwającym sezonie zdecydowanie grzywki robią furorę, zwłaszcza jeśli chodzi o fryzury krótkie. Grzywka powinna być długa, zasłaniająca całe czoło, zaczesana na bok, a przy tym lekka i fantazyjnie wypazurkowana. Wielu osobom w takich stylizacjach jest bardzo do twarzy.

Styliści zalecają kobietom o włosach cienkich, postrzępione grzywki. W ten sposób przycięte włosy nabierają lekkości, można je ciekawie ułożyć, używając odpowiednich środków i dodać objętości. To jeśli chodzi o włosy krótkie, natomiast grzywki z fryzurami długimi, mogą być proste, niekoniecznie asymetryczne, ale całkiem zwyczajnie opadające na czoło. Proste rozwiązania są niejednokrotnie najlepsze, w zależności od rodzaju włosów i kształtu twarzy klientki.

Obecnie jest tak wiele sposobów na modną grzywkę, że każda z dziewcząt i dojrzałych kobiet może wyszukać coś w sam raz dla siebie. Jednak jeśli nie jesteśmy do końca przekonani o tym, że zrobienie grzywki jest dobrym pomysłem warto skorzystać z wizualizacji. Służą do tego różne pogramy komputerowe a ponadto w dobrych salonach można ją wykonać przed zabiegiem. Pozwoli ona ocenić wygląd z grzywką i pomóc w wyborze, bowiem nie każdemu krótkie włosy opadające na czoło będą pasować.

W poszukiwaniu awangardowego i nietypowego uczesania, można pozwolić sobie na wykonanie grzywki w określonym kształcie, jednak to wymaga posiadania prostych i dosyć grubych włosów lub nieustannego ich prostowania aby wykonany wzór układał się idealnie tak jak tego chcemy. Cienkie i lekkie włosy z łatwością na wietrze ulegną rozwichrzeniu i nici z całego efektu, chyba że użyjemy mocnego lakieru, ale to też nie jest propozycja do codziennego stosowania.

Wiele osób ma nie lada problem z grzywką, ponieważ nie wygląda tak dobrze jak po wyjściu od fryzjera. Aby uniknąć rozczarowań i wielu godzin spędzonych na jej układaniu warto dobrać taki rodzaj strzyżenia, który zapewni łatwe czesanie grzywki i uwzględni kierunek porostu włosów. Często tak zwane „wicherki” są prawdziwą zmorą posiadaczek grzyw.

W przyszłym sezonie utrzyma się popularność asymetrycznych, długich grzywek czesanych na bok, bez zaznaczania wyraźnej linii przedziałka. Tak krótkie fryzury bombkowe z grzywką jak też długie i proste z prosto podciętą grzywką będą na topie. Najważniejsza stanie się naturalność, sprawiająca, że fryzury staną się nieco rozwichrzone a włosy lekko opadające bez zbędnej sztuczności.