\

Fryzury wieczorowe

Fryzura wieczorowa kojarzona jest głównie z upiętym elegancko kokiem. Każde takie uczesanie wymaga od fryzjera sporych umiejętności, które pozwolą wyczarować olśniewające efekty. Z taką fryzurą udajemy się na wesele i ślub, bal Sylwestrowy oraz bankiet czy innego rodzaju przyjęcie rodzinne itp. Wykonuje się ją na specjalne okazje toteż powinna przykuwać uwagę, być dopasowana do kształtu twarzy a dodatki wykorzystane do jej ułożenia muszą kolorystycznie współgrać z barwą kreacji.

Kiedy zbliża się pierwszy wielki bal lub jedyna niepowtarzalna ważna impreza, każda dama wieczoru chce się prezentować wyjątkowo. Takich okazji w najbliższym czasie nie zabraknie: bale Sylwestrowe, studniówki itd. Wymagają one aby pokazać się nie tylko w odpowiednim stroju wieczorowym, ale także z czymś modnym na głowie. Zatem co będzie modne pod koniec roku i w sezonie karnawałowym?

Asymetryczne upięcia, fantazyjnie i lekko spięte pasma, opadające na plecy i ramiona oraz wysoko usytuowane koki gładkie i wykorzystujące jako element zdobiący plecionki różnego rodzaju. Wiele z przepięknie prezentujących się fryzur można swobodnie wykonać samodzielnie w domu przy pomocy kilku wsuwek, odpowiedniej szczotki, papilotów lub wałków oraz środków do stylizacji: utrwalających i nabłyszczających (lakiery, pianki, żele, brokat).

Nie trzeba do tego specjalnych umiejętności, jeśli jednak zamarzy się nam coś naprawdę wyjątkowego i pracochłonnego, konieczna będzie wizyta u fryzjera, zwłaszcza kiedy nie mamy czasu na samodzielne eksperymenty. Żeby pokazać się w modnym i efektownym upięciu na głowie nie trzeba być posiadaczką długich włosów także z tych półdługich i krótkich można stworzyć wiele ciekawych fryzur.

Dobrze wymodelowane, podkręcone na szczotce i natapirowane krótkie włosy, zyskają na objętości. Jest to dobra propozycja zwłaszcza dla włosów cienkich. Czasami wystarczy przeczesać je palcami lub wysuszyć pod odpowiednim kątem oraz spryskać lakierem uzyskaną formę.

Takie efekty również mogą być bardzo ciekawe, a jeśli dochodzi do tego modny kolor włosów, nowoczesna sprawdzi się tak na studniówce jak i imprezie Sylwestrowej. Niezależnie od długości, rodzaju i koloru włosów wybór fryzury bywa trudną sprawą. Dlatego poszukując czegoś specjalnego dla siebie trzeba zwrócić uwagę nie tylko na panujące trendy ale również kształt twarzy, karnację i wybrany na daną okazję strój.