\

Modne cięcia włosów

Modna fryzura, to taka, która zwraca uwagę i przede wszystkim jest odpowiednio dobrana do sylwetki oraz rysów twarzy danej osoby. Powinna podkreślać atuty a włosy muszą być tak przystrzyżone, aby łatwo można było je samemu układać. Wprawne cięcia wykonane przez dobrego fryzjera przy użyciu odpowiednich technik i metod, nadają włosom odpowiednią do ich rodzaju teksturę.

W chwili obecnej panuje moda na dosyć odważne cięcia a nawet bardzo krótko przystrzyżone włosy we fryzurze damskiej. Formy bardzo krótkie kontrastują z długimi w jednym uczesaniu a taka asymetria dla wielu osób jest niezwykle korzystna. Coraz więcej dziewcząt i dojrzałych kobiet pozwala sobie na eksperymenty z włosami poprzez ich podcięcie. Zabieg taki z pewnością dodaje fryzurom lekkości a ich właścicielkom poczucia pewności siebie, zmiany, której często tak bardzo potrzebujemy.

Wybór sposobu wykonania cięcia należy do fryzjera, jednak decyzję o tym jakiego rodzaju ma ono być, klientka powinna podjąć po konsultacji z nim. Zawsze warto dokładnie określić swoje oczekiwania, aby z pełną satysfakcją i dobrym humorem opuścić salon fryzjerski. Akurat modne w danym sezonie fryzury nie do każdego kształtu twarzy będą pasować, jednak łącząc techniki i style można stworzyć niebanalną formę włosów, mając do dyspozycji odpowiednie narzędzia a także modne kolory farb.

Kontrastującymi barwami bardzo łatwo i efektownie można podkreślić linie cięcia, zaznaczyć te elementy fryzury, które chcemy wyeksponować. Warto zdecydować się na podcięcie włosów, zwłaszcza gdy ich końcówki są już podniszczone. Regularnie przycinane lepiej rosną i są zdrowe. Ponadto każdemu mogą się znudzić długie fryzury, dobrze jest więc odświeżyć wygląd i wybrać młodzieżową krótką fryzurkę polecaną nie tylko młodym dziewczętom, ale także dojrzałym kobietom, chcącym odmienić swój image.

Dla posiadaczek wysokiego czoła dobrym pomysłem będą włosy przycięte asymetrycznie z grzywką układającą się na jeden bok. Z kolei panie o twarzy okrągłej, chcące ją wysmuklić, powinny wybierać fryzury przycięte krótko z nieco dłuższymi włosami na czubku głowy, mocno pocieniowanymi. W ten sposób łatwo będzie je można stylizować.

Kobiety o włosach krótkich powinny je także tapirować odpowiednio, dodając im lekkości, dzięki temu także pozyskają większą objętość dla włosów cienkich.