\

Trendy we fryzjerstwie

Panujące obecnie trendy we fryzjerstwie wymagają od fryzjera dużej elastyczności oraz znajomości wielu różnych technik strzyżenia, pozwalających osiągać ciekawe efekty. Ponieważ chcemy się wyróżniać spośród tłumu a nadto pozytywnie wpływać na własne samopoczucie, zaczynamy zmieniać pewne rzeczy w swym wyglądzie. Modne ciuchy to nie wszystko, trzeba jeszcze dopasować wygląd włosów do tego co nosimy.

Propozycji na interesujący design nie brakuje, znajdziemy je w czasopismach i na stronach internetowych. Przyglądając się im można zauważyć jakie tendencje panują obecnie jeśli chodzi o stylizację włosów. Kobiece uczesania na sezon jesienny zdecydowanie wyróżniają się jaskrawymi, bardzo popularnymi o tej porze roku kolorami. Najwyraźniej lubimy się zmieniać tak jak przeistacza się przyroda za oknem. Soczysta czerwień, miedź, mahoń, kasztan i różne odcienie blond, świetnie wpisują się w jesienny krajobraz.

Jednak nie tylko kolorystyka wyróżnia damskie fryzurki. Chętnie wybieramy krótkie włosy, modne strzyżenie jest niemalże na wagę złota. Chcąc dobrze wyglądać udajemy się do salonów gdzie możemy się spodziewać finezyjności ze strony fryzjera, która jednocześnie podkreśli walory twarzy i będzie dopasowana do naszego stylu. Często są to formy asymetryczne, nawet z bardzo krótko przystrzyżonymi maszynką włosami na jednym boku i długimi na drugim.

Grzywki także powróciły do łask, jeszcze jakiś czas temu były zdecydowanie passe, teraz owszem bardzo pożądane, zwłaszcza jeśli chcemy przykryć wysokie czoło. Jednak nie powinny być proste i ciężkie, ale pocieniowane, wypazurkowane i najlepiej zaczesywane na bok bez wyraźnie zaznaczonej linii przedziałka.

Styliści kierują swoją uwagę na trendy z lat 20 i 30 proponując paniom i dziewczętom o włosach długich upinanie ich w ciekawe formy koków. Gładkie wysoko przypinane i przypominające nieco geometryczne formy, lub też postrzępione kosmyki, ale na samym czubku głowy, takie powinny być- stawiamy na maksymalną objętość u góry. Jednocześnie też na topie są fale i loki, odpowiednie dla właścicielek włosów długich jak i półdługich.

Poza tym nadal w modzie pozostają wszelkiego rodzaju plecionki, przy pomocy których można w prosty i szybki sposób wyczarować nietuzinkową fryzurę. Formy te są bardzo kobiece, wprowadzają trochę nieładu na głowie a w połączeniu z ciekawą kolorystyką stanowią dobrze zgraną całość.