\

Nowoczesne fryzury

Czym musi się wyróżniać fryzura aby być nowoczesną? Jakie trendy w tym względzie panują? Co będzie modne i wniesie nowy powiew świeżości do stylizacji fryzur w tym roku? Wiele osób zadaje sobie te pytania, chcąc wyglądać nietuzinkowo, wyróżniać się z tłumu, czuć dobrze z tym co noszą na głowie i zwracać uwagę płci przeciwnej. Dotyczy to tak kobiet jak i mężczyzn. Każdy z nas chociaż raz w życiu na pewno chciał dokonać w swym wyglądzie spektakularnych zmian, tak aby stworzyć ekstrawagancką kreację i być niepowtarzalnym.

Tutaj ogromne pole do popisu daje właśnie fryzjerstwo. Panujące w  stylizacji fryzur trendy sprawiają, że spotykamy na ulicy osoby w intrygujących i awangardowych fryzurach. Nie należy się ich w żadnym wypadku obawiać, każdemu należy się zmiana, trzeba tylko pamiętać o tym, że powinna być korzystna i pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie jak i ogólny wygląd.

Nowoczesność może się przejawiać w asymetrycznych długościach włosów, kontrastowym połączeniu barw, ostrych i bardzo wypazurkowanych formach, które łatwo dają się stawiać na żelu i wielu innych. Hitem ostatnich miesięcy, który w zasadzie nadal ciszy się popularnością są bardzo krótko przystrzyżone maszynką włosy we fryzurach damskich.

Nietypowość uczesania polega na tym, że najczęściej z drugiej strony lub z tyłu głowy włosy są dużo dłuższe, lub te dłuższe przykrywają te krótsze. Fryzura polecana osobom o gęstych i prostych włosach. Daje ciekawy efekt przerzedzenia a powstała nierówność może niwelować pewne mankamenty twarzy jak choćby szeroko rozstawione oczy czy przesunięty w jedną stronę nos. Mało osób zdaje sobie sprawę, że dzięki dobrze dobranej fryzurze osiąga się takie efekty.

Nowoczesność we fryzjerstwie przejawia się także w łączeniu form klasycznych z nowoczesnymi. Przykładem są plecionki, takie jak warkocze zaplatane w miejscu grzywki równo z linią czoła lub też po skosie zasłaniając je. Tworzy się w ten sposób ciekawy wzór, natomiast pozostała część włosów może zostać dowolnie upięta i nastroszona.

Koncepcja fryzury jaką przewidzieliśmy dla siebie powinna uwzględniać kształt twarzy i głowy, rodzaj włosów oraz karnację. Fryzura męska czy damska, choćby była najmodniejsza, nie spełni swej roli jeśli nie będzie dopasowana do osoby. Jej zadaniem nie jest tworzenie karykatury, ale odświeżenie wyglądu.